2015 Results

The game results from the 2015 Hottest 7s in the World tournament can be viewed below.

Saturday 24 January - Field 1

Game Time Team Score   Team Score
1 9am Casuarina Cougars 34 v Miwatj Health 7s 0
3 9.20am Tribe7s 52 v South Darwin Bunnies 0
5 9.40am Melbourne City Silverbacks 24 v NT Goannas 7
7 10am Hong Kong Dragons 33 v Footscray Bulldogs 0
9 10.20am Defendfire Spurs 36 v Country King Browns 0
11 10.40am ERC Borneo Eagles 56 v Burnside Rugby 0
13 11am Matai Newstar Sports 22 v NT Mosquitoes 7
15 11.20am Daveta Rugby 49 v FNQ Rugby 0
17 11.40am Dua Ga Rugby 45 v Singapore Rugby 7
19 12pm Gumatj Cavaliers 40 v Strait Magic 0
21 12.20pm Tribe7s 36 v Collie Crew 5
23 12.40pm Miwatj Health 7s 5 v Swampdogs 34
25 1pm Sydney University 32 v University Pirates 0
27 1.20pm Palmerston Crocs 0 v Casuarina Cougars 48
29 1.40pm Hong Kong Dragons 29 v Country King Browns 5
31 2pm Defendfire Spurs 45 v Footscray Bulldogs 0
33 2.20pm ERC Borneo Eagles 35 v NT Mosquitoes 0
35 2.40pm Matai Newstar Sports 31 v Burnside Rugby 10
37 3pm Daveta Rugby 47 v Singapore Rugby 0
39 3.20pm Dua Ga Rugby 19 v FNQ Rugby 0
41 3.40pm Gumatj Cavaliers 27 v Collie Crew 0
43 4pm Tribe7s 43 v Strait Magic 0
45 4.20pm Tribe7s 36 v FNQ Rugby 0
47 4.40pm Country King Browns 26 v Sydney University 7
49 5pm Melbourne City Silverbacks 24 v Singapore Rugby 5
51 5.20pm Country King Browns 40 v Footscray Bulldogs 5
53 5.40pm NT Mosquitoes 29 v Burnside Rugby 0
55 6pm Singapore Rugby 19 v FNQ Rugby 17
57 6.20pm Collie Crew 17 v Strait Magic 14
59 6.40pm Hong Kong Dragons 7 v Defendfire Spurs 14
61 7pm ERC Borneo Eagles 31 v Matai Newstar Sports 12
63 7.20pm Daveta Rugby 31 v Dua Ga Rugby 12
64 7.40pm Gumatj Cavaliers 15 v Tribe7s 21

Saturday 24 January - Field 2

Game Time Team Score   Team Score
2 9am Swampdogs 48 v Palmerston Crocs 0
4 9.20am Country King Browns 33 v University Pirates 0
6 9.40am Casuarina Cougars 4 v   0
8 10am South Darwin 12 v Capricorn Coast 12
10 10.20am Noosa Dolphines 35 v Pickled Heifer Brahmans 0
12 10.40am University Pirates 5 v Rocktown Dragons 26
14 11am Central Crusaderz 43 v Kununarra Smashed Crabs 5
16 11.20am Industry Professionals 26 v Palmerston Crocs 21
18 11.40am East Arnhem Rugby 26 v Laing ORourke 0
20 12pm Northern Bullets 0 v Swampdogs 24
22 12.20pm Casuarina Cougars 5 v Capricorn Coast 17
24 12.40pm South Darwin   v    
26 1pm FNQ Rugby 51 v South Darwin Bunnies 0
28 1.20pm Singapore Rugby 5 v NT Goannas 15
30 1.40pm Noosa Dolphines 28 v Rocktown Dragons 0
32 2pm University Pirates 22 v Pickled Heifer Brahmans 26
34 2.20pm Central Crusaderz 5 v Palmerston Crocs 21
36 2.40pm Industry Professionals 42 v Kununarra Smashed Crabs 5
38 3pm East Arnhem Rugby 24 v Swampdogs 7
40 3.20pm Northern Bullets 40 v Laing ORourke 0
42 3.40pm Palmerston Crocs 17 v Miwatj Health 7s 24
44 4pm Casuarina Cougars 12 v Swampdogs 0
46 4.20pm Capricorn Coast   v    
48 4.40pm Rocktown Dragons 17 v Pickled Heifer Brahmans 0
50 5pm Palmerston Crocs 55 v Kununarra Smashed Crabs 7
52 5.20pm Swampdogs 46 v Laing ORourke 0
54 5.40pm Casuarina Cougars 5 v South Darwin 22
56 6pm Noosa Dolphines 52 v University Pirates 0
58 6.20pm Central Crusaderz 7 v Industry Professionals 17
60 6.40pm East Arnhem Rugby 19 v Northern Bullets 7
62 7pm University Pirates 25 v South Darwin Bunnies 0

Sunday 25th January - Field 1

Game Time Team Score   Team Score Division
65 10am Country King Browns 38 v Strait Magic 0 BUFF QUARTER FINALS
67 10.20am Collie Crew 19 v Footscray Bulldogs 5 BUFF QUARTER FINALS
69 10.40am NT Mosquitoes 19 v FNQ Rugby 12 BUFF QUARTER FINALS
71 11am Singapore Rugby 7 v Burnside Rugby 22 BUFF QUARTER FINALS
73 11.20am Defendfire Spurs 10 v Gumatj Cavaliers 15 CROC QUARTER FINALS
75 11.40am Tribe7s 14 v Hong Kong Dragons 12 CROC QUARTER FINALS
77 12pm ERC Borneo Eagles 43 v Dua Ga Rugby 0 CROC QUARTER FINALS
79 12.20pm Daveta Rugby 12 v Matai Newstar Sports 10 CROC QUARTER FINALS
81 12.40pm Swampdogs 36 v Palmerston Crocs 7 YOUTH SEMI FINAL
83 1pm Casuarina Cougars 48 v Miwatj Health 7s 0 YOUTH SEMI FINAL
85 1.20pm University Pirates 0 v Sydney University 22 JACANA SEMI FINAL
87 1.40pm Singapore Rugby 12 v NT Goannas 10 JACANA SEMI FINAL
89 2pm Tribe7s 36 v FNQ Rugby 10 JABIRU SEMI FINAL
90 2.20pm Country King Browns 22 v Melbourne City Silverbacks 5 JABIRU SEMI FINAL
91 2.40pm Casuarina Cougars 17 v Northern Bullets 21 GECKO SEMI FINAL
92 3pm Pickled Heifer Brahmans 5 v Central Crusaderz 35 GECKO SEMI FINAL
93 3.20pm Swampdogs 17 v East Arnhem Rugby 26 BARRA SEMI FINAL
94 3.40pm Noosa Dolphines 15 v Industry Professionals 10 BARRA SEMI FINAL
95 4pm Country King Browns 12 v Collie Crew 17 BUFF SEMI FINAL
97 4.20pm NT Mosquitoes 35 v Burnside Rugby 0 BUFF SEMI FINAL
99 4.40pm Gumatj Cavaliers 5 v Tribe7s 12 CROC SEMI FINAL
101 5pm ERC Borneo Eagles 17 v Daveta Rugby 12 CROC SEMI FINAL
102 5.20pm Swampdogs 17 v Casuarina Cougars 5 YOUTH BOYS FINAL
103 5.40pm Sydney University 17 v Singapore Rugby 10 JACANA FINAL
104 6pm Tribe7s 29 v Country King Browns 0 JABIRU FINAL
105 6.30pm Northern Bullets 7 v Central Crusaderz 12 GECKO FINAL
106 7pm East Arnhem Rugby 0 v Noosa Dolphines 22 BARRA FINAL
107 7.30pm Collie Crew 7 v NT Mosquitoes 26 BUFF FINAL
108 8pm Tribe7s 14 v ERC Borneo Eagles 21 CROC FINAL

Sunday 25th January - Field 2

Game Time Team Score   Team Score Division
66 10am Tribe7s 48 v University Pirates 0 JABIRU QUARTER FINALS
68 10.20am FNQ Rugby 12 v Sydney University 7 JABIRU QUARTER FINALS
70 10.40am Country King Browns 34 v Singapore Rugby 0 JABIRU QUARTER FINALS
72 11am Melbourne City Silverbacks 31 v NT Goannas 0 JABIRU QUARTER FINALS
74 11.20am Casuarina Cougars N/A v Laing ORourke FFT GECKO QUARTER FINALS
76 11.40am Northern Bullets N/A v BYE N/A GECKO QUARTER FINALS
78 12pm Pickled Heifer Brahmans 17 v Kununarra Smashed Crabs 5 GECKO QUARTER FINALS
80 12.20pm Central Crusaderz 31 v University Pirates 0 GECKO QUARTER FINALS
82 12.40pm South Darwin 0 v Swampdogs 36 BARRA QUARTER FINALS
84 1pm East Arnhem Rugby 17 v Capricorn Coast 12 BARRA QUARTER FINALS
86 1.20pm Noosa Dolphines 24 v Palmerston Crocs 5 BARRA QUARTER FINALS
88 1.40pm Industry Professionals 17 v Rocktown Dragons 7 BARRA QUARTER FINALS
96 4pm Palmerston Crocs 20 v Miwatj Health 7s 5 Youth Boys 3rd Playoff
98 4.20pm University Pirates 7 v NT Goannas 25 JACANA 3RD PLAYOFF
100 4.40pm FNQ Rugby 10 v Melbourne City Silverbacks 26 JABIRU 3RD PLAYOFF